Новости

07.12.202 г. в МСМК проведена конференция по отправке студентов 2 курса групп на учебно-производственную практику «УПП по уходу за больными в акушерстве и инфекции» по специальности: «Сестринское дело», в количестве 3 кредита, 90 часов.

13 декабрь, 2022 0
0

2022-жылдын 7-декабрында МСМКда 2-курстун «Медайымдар иши» адистигиндеги студенттерин  «Акушердик жана инфекциялык ооруларда бейтаптарды тейлөө боюнча ОӨП» окуу-өндүрүштүк практикасына жиберүү боюнча конференция болуп өттү. 3 кредит, 90 саат.          Конференцияга чакырылгандар: тайпанын куратору Маатов К.А. жана «Акушердик жана гинекология» предметинин окутуучулары". Шерматова Ш.К.«ВИЧ-инфекция жана эпидемиология курсу менен жугуштуу оорулар» Ниязова К.А. 

Студенттерге «Акушердик жана гинекология» дисциплиналары боюнча программалардын талаптарына ылайык күндөлүктү толтуруунун эрежелери боюнча инструкциялар берилди. «ВИЧ-инфекция жана эпидемиология курсу менен жугуштуу оорулар». ЦОВП базаларында тартиптин сакталышы, окуу-өндүрүштүк практикасына да экзамен тапшыруу эрежелери боюнча аңгемелешуу болду.


07.12.202 г.  в МСМК проведена конференция по отправке студентов 2 курса групп на учебно-производственную практику «УПП по уходу за больными в акушерстве и инфекции» по специальности: «Сестринское дело», в количестве 3 кредита, 90 часов.

         На конференцию приглашены: куратор группы Маатов К.А   и преподаватели дисциплины: «Акушерство и гинекология». Шерматова Ш.К «Инфекционные болезни с курсом ВИЧ инфекции и эпидемиологии». Ниязова К.А

     Со студентами проведен инструктаж о правилах заполнения дневника в соответствии с требованием программ по дисциплинам: «Акушерство и гинекология». «Инфекционные болезни с курсом ВИЧ инфекции и эпидемиологии».

     Проведена беседа о соблюдении дисциплины на базах ЦОВП, о правилах экзамена по УПП.

      Проведен инструктаж по технике безопасности, соблюдение трудовой дисциплины на рабочих местах в организациях здравоохранения, внешнему виду студентов.

   Студенты были ознакомлены с программой учебно-производственной практики, силлабусом по данной УПП по специальности: «Сестринское дело».


Прокомментировать
Введите код с картинки:*
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив