Новости

08.12.2022 г. в МСМК проведена конференция по отправке студентов 2 курса групп на учебно-производственную практику «УПП по уходу за больными в акушерстве и инфекции» по специальности: «Лечебное дело», в количестве 3 кредита, 90 часов.

13 декабрь, 2022 0
0

12.08.2022-жылы МСМКда 2-курстун «Даарылоо иши» адистиги боюнча студенттерин «Акушердик жана инфекциялык ооруларда бейтаптарды тейлөө боюнча ОӨП» окуу-өндүрүштүк практикасына жиберүү боюнча конференция болуп өттү. 3 кредиттин суммасы, 90 саат. Конференцияга чакырылгандар: тайпанын куратору Тажибаева Б.М. «Акушердик жана гинекология» предметтеринин окутуучулары. Шерматова Ш.К. «ВИЧ-инфекция жана эпидемиология курсу менен жугуштуу оорулар». Ниязова К.А. Студенттерге «Акушердик жана гинекология» дисциплиналары боюнча программалардын талаптарына ылайык күндөлүктү толтуруунун эрежелери боюнча инструкциялар берилди. «ВИЧ-инфекция жана эпидемиология курсу менен жугуштуу оорулар». ЦОВПнын негиздери боюнча тартипти сактоо, ОӨП да дисциплиналар аралык экзаменди өткөрүү эрежелери боюнча баарлашуу болду. Саламаттыкты сактоо уюмдарынын иш орундарында коопсуздук, эмгек тартибин сактоо, студенттердин сырткы көрүнүшү боюнча түшүндүрүү иштери жүргүзүлдү. Студенттер окуу-өндүрүштүк практиканын программасы, «Медицина» адистиги боюнча ушул БПП боюнча силлабус менен тааныштырылды.


08.12.2022 г. в МСМК проведена конференция по отправке студентов 2 курса групп на учебно-производственную практику «УПП по уходу за больными в акушерстве и инфекции» по специальности: «Лечебное дело», в количестве 3 кредита, 90 часов.

         На конференцию приглашены: куратор группы Тажибаева Б.М   преподаватели дисциплин: «Акушерство и гинекология».  Шерматова Ш.К «Инфекционные болезни с курсом ВИЧ инфекции и эпидемиологии». Ниязова К.А

     Со студентами проведен инструктаж о правилах заполнения дневника в соответствии с требованием программ по дисциплинам: «Акушерство и гинекология». «Инфекционные болезни с курсом ВИЧ инфекции и эпидемиологии».

     Проведена беседа о соблюдении дисциплины на базах ЦОВП, о правилах междисциплинарного экзамена по УПП.

      Проведен инструктаж по технике безопасности, соблюдение трудовой дисциплины на рабочих местах в организациях здравоохранения, внешнему виду студентов.

   Студенты были ознакомлены с программой учебно-производственной практики, силлабусом по данной УПП по специальности: «Лечебное дело».

Прокомментировать
Введите код с картинки:*
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив